Ewangelia 2: Robot i syrenka z Kopenhagi

W jednej z hal pod Amsterdamem gromadzi się kilkusetosobowa grupa. Obok gwaru rozmów, salę wypełnia szum poruszających się modeli robotów i urządzeń złożonych z tysięcy klocków. Setki dziewczyn i chłopaków z wypiekami na twarzy podziwia konstrukcje będące efektem wielogodzinnej pracy inżynierów-amatorów. Każde z tych rozpalonych umysłów tworzy międzynarodową społeczność entuzjastów zabawy wykorzystującej klocki Lego. Oprócz dorocznych spotkań, fani uczestniczą w codziennych dyskusjach na platformie internetowej dla społeczności użytkowników. Właśnie tam mają do dyspozycji Lego Digital Designer – oprogramowanie, które daje szansę stać się twórca indywidualnego modelu lub konstrukcji z klocków. Oprócz tego, że użytkownik może zamówić komplet dla siebie, istnieje możliwość podzielenia się projektem z innymi członkami społeczności.

Unikalna społeczność użytkowników powstała również wokół innego produktu duńskiego producenta klocków. LEGO MINDSTORMS NXT umożliwia wszystkim uczestnikom stworzyć własnego robota i pracować nad jego rozwojem z grupą innych pasjonatów konstrukcji. Lego udostępnia za darmo oprogramowanie i wszelkie elementy pozwalające ożywić zabawkę. Oprócz tego, że twórcy umieszczają na platformie filmy i modele konstrukcji wykorzystujących możliwości robota, swoistym rytuałem stało się zabieranie modelu NXT w podróże po całym świecie. Na stronie można znaleźć zdjęcia robota, który odwiedził kraj kwitnącej wiśni, czy widział wieżę Eiffle’a. Robot został również sfotografowany z kopenhaską syrenką, symbolem stolicy Danii.

Zasada: Inspiruj wolną wymianę doświadczeń

Firmy aktywnie kreujące ewangelizatorów marki tworzą odpowiednie warunki do wolnej wymiany wiedzy, informacji i doświadczeń związanych z oferowanym produktem. Dają do dyspozycji narzędzia pozwalające każdemu użytkownikowi zwiększyć poziom i jakość interakcji z innymi. Tworzą platformę prezentacji efektów pracy z produktem, czy stosowaniem usługi.

Otagowane ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: