Ewangelia 5: Samotność długodystansowca?

Czy spotkaliście ostatnio osobę, która samotnie lub w parze biegnie po parku? Założę się, że codziennie każdego z nas mijają zadyszani sportowcy, pędząc w sobie tylko znanym kierunku. Gdyby policzyć entuzjastów biegania na całym świecie, ich liczba przewyższyłaby populację średniego kraju europejskiego. Chuck Jonard z Kalifornii należy do tego świata. Jest zapalonym biegaczem i za pośrednictwem programu „Nike +” dzieli swoją pasję z tysiącami innych osób na całym świecie. Ma możliwość rejestrowania odległości biegu, liczenia przebytych kilometrów i ustalenia kolejnej trasy. Co ważne, może przyłączyć się do innych entuzjastów i przekształcić samotny bieg we wspólną zabawę.

Nike powołał do życia społeczność, integrując środowisko amatorów biegania i zapewniając im platformę komunikacji. Każdy anonimowy biegacz ma szansę dzielenia pasji z innymi i włączenia się do wspólnego biegu. Mapa Google, do której mają dostęp uczestnicy społeczności, została wypełniona informacją o trasach, ich długości i liczbie aktywnych biegaczy. Wybierając kod pocztowy, każdy z nas ma szansę sprawdzić, czy w okolicy nie ma podobnych osób i przyłączyć się.

Zasada: Buduj społeczność

Efektem procesu ewangelizacji jest społeczność, która czerpie siłę z ciągłego wzrostu. Kolejni wyznawcy dają bowiem inspirację dla nowych uczestników. Być może powyższe słowa brzmią „sekciarsko”, ale w rzeczywistości to wspólne interakcje nadają sens istnienia społeczności. Dyskusje, rozmowy, wymiana opinii, dobrych praktyk, wspólna praca nad rozwojem produktu stanowią przecież narzędzia podtrzymujące wspólnotę.

Otagowane , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: