Niewinni Czarodzieje


Historia marki Innocent Smoothies

W trakcie jednego z festiwali muzycznych w Wielkiej Brytanii, Richard Reed wraz z dwoma kolegami sprzedawali napoje przygotowane na bazie owoców i naturalnych soków. W interes zainwestowali wspólnie 500 funtów, które w ciągu 10 lat działania dały podstawę rozwoju jednego z największych producentów napojów Smoothies (naturalny mix owoców i soku). Firma zatrudnia obecnie 275 osób i notuje przychód roczny na poziomie 100 milionów funtów. Tygodniowa sprzedaż Smoothies sięga 2 milionów butelek w ciągu tygodnia. W czym tkwi sekret marki Innocent, która raptem w ciągu kilku sezonów stała się ulubionym napojem Brytyjczyków?

100% z natury, 10% dla świata: Innocent adresuje swoje produkty do osób, które cenią zdrowe produkty tworzone na bazie naturalnych składników. Firma zwraca szczególną uwagę na proces produkcji, który spełnia najwyższe standardy w zakresie środowiska naturalnego i społecznego. Firma stawia sobie szczególne wymagania etyczne związane z tworzenie opakowań, które powinny być wykonane jedynie z przyjaznych naturze surowców. Co istotne, 10% swoich zysków przekazuje na fundację, która wspiera najbiedniejsze regiony świata.

Wełniane czapeczki: W 2007 roku Innocent wyposażył każdą butelkę soku w specjalne, wełniane czapeczki. Akcja wywołała istny szał wśród konsumentów, którzy nie dość, że kolekcjonowali „butelkowe nakrycia kapsli” to sami włączyli się do ich tworzenia. Efekty pracy można oglądać na portalu społecznościowym Flickr. Firma połączyła akcję z programem na rzecz starszych osób, które każdego roku szczególnie cierpią z powodu zimna. W efekcie akcji, w roku 2007 udało się zebrać 200 tys. funtów i przeznaczyć je właśnie na pomoc osobom w podeszłym wieku.

Join The Family: Innocent stworzył dedykowaną platformę pod nazwą „join the family – przyłącz się do rodziny”, która skupia fanów napoju i wszystkie osoby wyznające wartości promowane przez firmę. Oprócz tego, że jest to świetna okazja do wirtualnego i realnego spotkania swoich entuzjastów, platforma służy również do poznania opinii konsumentów, generowania nowych pomysłów i sondowania decyzji podejmowanych przez Innocent. To właśnie na stronie społeczności Innocent można zobaczyć zdjęcia ze słynnymi czapeczkami oraz przyjrzeć się indywidualnym doświadczeniom konsumentów z produktem.

Otagowane , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: