tweet na minutę – nowa miara szybkości newsa

Serwis Retrevo Buzzmeter, który śledzi ruch informacji na Tweeterze podał, że w szczytowym momencie internauci wypuścili 7000 tweetów na temat iPad’a w ciągu jednej minuty. TPM (Tweet per Minute) okazuje się jedną z najlepszych miar okreslających szybkość rozprzestrzeniania się informacji w sieci. Jako ciekawostkę, podam, że wynik TPM o gadżecie Apple’a został pobity przez informację o wsytąpieniu Baraka Obamy, który wspiął się na poziom 9000 TPM! Warto przy okazji wiedzieć, że średnia prędkość rozchodzenia newsów dla czytnika e-Booków Kindle (Amazon) to raptem 5 TPM.

Na wolnym rynku globalnej informacji, Apple konkuruje z Barakiem Obamą, Britney Spears, wydarzeniami na Haiti, czy nowym atakiem grypy AH1N1. W Polsce news na temat iPada zszedł z pierwszych „ekranów” serwisów www, po informacji o decyzji Tuska w sprawie kandydowania na urząd Prezydenta RP. Apple, jako jedyna firma jest w stanie wywołać zbiorową histerię i pokonać w walce na newsy największych celebrytów, myślicieli i polityków.

iPad-am na kolana.

PS: Dzięki dla Goldiego za inspirację.

Otagowane , ,

One thought on “tweet na minutę – nowa miara szybkości newsa

  1. […] Innowacje wymagają właściwej komunikacji. Bez niej dają przyjemność garstce. Bez niej stają się zrozumiałe dla wybranych. Jak prowadzić proces komunikacji nowych rozwiązań i produktów, by skrócić czas ich wprowadzenia i zwiększyć powszechność stosowania i akceptację? Czekam na odpowiedzi. Swoimi wnioskami podzielę się w następnych odcinkach. Czy ktoś zwrócił uwagę na iPada […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: